Meet&Learn: Ako ochrániť Vaše dáta v digitálnom priestore?

Domov Veda v SR Novinky vedy a techniky v SR Meet&Learn: Ako ochrániť Vaše dáta v digitálnom priestore?

Slabé heslá, neaktualizované bezpečnostné riešenia, pripojenie sa na nezabezpečené siete - to všetko sú faktory, ktoré môžu viesť ku krádeži identít. Hackeri tak môžu získať aj vaše osobné a citlivé informácie, ktoré môžu ľahko zneužiť. 

Prevencia možného kyberútoku môže byť jednoduchá a finančne nenáročná. Stačí správne nastaviť procesy. Navyše, ochrana zariadení a softvéru nie je dôležitá len v kontexte firiem. Je to práve správanie jednotlivcov v digitálnom priestore, ktoré má vysoký dopad na ochranu firemných údajov.

Jedným zo základných riešení, ktoré prispievajú k bezpečnosti je aj využitie viacfaktorového overovania, o ktorom sa dozviete viac od Mareka Cisára z Excaliburu. Okrem základnej teórie sa dozviete viac aj o príkladoch z praxe, či o možnostiach integrácie riešení viacfaktorového overovania. 

Na úvod podujatia bude predstavený aj tzv. Cybersecurity Checklist, súhrn základných krokov a odporúčaní ku kybernetickej ochrane firiem, ktoré vypracovali uznávané firmy z radov členov SAPIE. 

Kedy? 29. máj 2024

Kde? The Spot, Bratislava

Forma semináru: Diskusia + networking

Registrácia

Zdroj: sapie.sk