Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Výstavy a sprievodné podujatia pre verejnosť k TVT 2013 

 
 

V rámci Týždňa vedy a techniky 2013  boli v priestoroch Centra vedecko-technických informácií SR sprístupnené výstavy a prezentácie popularizujúce rôzne oblasti vedy a techniky.

Chronologický prehľad výstav a prezentácií pre verejnosť počas TVT 2013


V pondelok dňa 11. 11. od 14.00 – 18.00 hod. a v utorok 12. 11. od 9.00 – 13.00  hod. sa konala celoslovenská súťažná prehliadka bádateľských projektov žiakov stredných škôl o Cenu Scientia Pro Futuro 2013, ktorej cieľom je vyhľadávať, motivovať a podporovať nadaných žiakov so záujmom o vedu a techniku a povzbudiť ich v budúcej voľbe povolania v oblasti vedy a techniky.  Žiaci  svoje bádateľské projekty predstavili v jednotlivých stánkoch. Odovzdávanie cien sa uskutočníilo v rámci slávnostného finále súťaže v utorok dňa 12. 11. o 13.30 hod.

 

 stánky Scientia Pro Futuro stánky Scientia Pro Futuro   

V stredu dňa 13. 11. 2013 od 9.00 – 13.00 hod.
sa konali prezentácie výsledkov výskumu a vývoja vybraných inštitúcií pod názvom Veda netradične – interaktívne vedecké prezentácie. Návštevníci si mohli v jednotlivých stánkoch naživo pozrieť a vyskúšať rôzne zaujímavé prístroje, experimenty a pokusy.  Medzi 12 stánkami  môžete nájsť napr.  prezentácie Chemického ústavu SAV pod názvom Dobi sa cukrom, či prezentáciu Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave pod názvom Ovládaj všetko všetkým a ďalšie. Presný zoznam prezentácií je na www.tyzdenvedy.sk.

 
 výstavy  v CVTI SR  výstavy v CVTI SR

 výstavy  v CVTI SR  výstavy v CVTI SR

V dňoch 11. 11. – 15. 11. 2013 boli  v priestoroch CVTI SR pre verejnosť sprístupnené ďalšie rôzne panelové a interaktívne popularizačné výstavy  pod názvom Veda pre všetkých.  Okrem iných v CVTI SR nájdete interaktívnu stolovú hru pre deti a mládež „Duel na labilnej tácke“, interaktívnu výstavu „Kvapaliny v pohybe“, výstavu príspevkov výtvarnej a fotografickej súťaže, či posterovú výstavu zapožičanú z Českej akadémie vied pod názvom „Akademické duety“.


Bližšie informácie o sprievodných podujatiach TVT 2013 nájdete na stránke www.tyzdenvedy.sk

 

 logá partnerov podujatia

Spracovala Mgr. Mária Izakovičová

Foto: Ing. Alena Oravcová
kliknutím na foto dostanete plnú veľkosť
 

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR