Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Quo vadis vzdelávanie k vede a technike na stredných školách 2009 

 
 

V úvode Týždňa vedy a techniky na Slovensku v roku 2009 sa bude konať II. odborná konferencia s medzinárodnou účasťou pod názvom Quo vadis vzdelávanie k vede a technike na stredných školách 2009. Sprievodným podujatím konferencie bude Celoštátna súťažná prehliadka žiackych vedeckých a technických projektov Scientia Pro Futuro. 

Organizátormi konferencie, ktorá sa uskutoční v dňoch 2. – 4. novembra 2009 v Bratislave (v Inchebe Expo, hala D2), sú Ministerstvo školstva Slovenskej republiky, Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky a Mladí vedci Slovenska, o. z.

Týždeň vedy a techniky na Slovensku otvorí podpredseda vlády a minister školstva Slovenskej republiky Ján Mikolaj. Vystúpi s úvodným prejavom na konferencii Quo vadis vzdelávanie k vede a technike na stredných školách.

Na konferencii bude priestor pre vedecko-výskumných pracovníkov, univerzitných a stredoškolských pedagógov na vzájomnú výmenu skúseností z práce s nadanými žiakmi stredných škôl v oblasti vedy a techniky. Účastníci konferencie budú prezentovať skúsenosti zo spolupráce stredných škôl a vedecko-výskumných pracovísk pri realizácii žiackych výskumných prác a pri rozvoji ich nadania.

Žiaci predstavia svoje úspešné vedecké a technické projekty vypracované v školskom roku 2008/2009 na celoštátnej súťažnej prehliadke Scientia Pro Futuro. 

Odborní garanti konferencie:
prof. RNDr. Ján Turňa, CSc.,
Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky
prof. Ing. Mikuláš Šupín, CSc., sekcia vedy a techniky, Ministerstvo školstva SR
RNDr. Ján Šípoš, CSc., občianske združenie Mladí vedci Slovenska
prof. RNDr. Ľubomír Tomáška, DrSc., Katedra genetiky, Prírodovedecká fakulta UK Bratislava
Dr. Ing. Jaroslav Jerz, Ústav materiálov a mechaniky strojov, Slovenská akadémia vied

Záväzné prihlášky na konferenciu Quo vadis vzdelávanie k vede a technike na stredných školách 2009 a na sprievodné podujatie Scientia Pro Futuro treba zaslať na e-mailovú adresu: mladivedci@mladivedci.sk alebo vyplniť on-line prihlášku na internetovej adrese: www.mladivedci.sk najneskôr do 5. októbra 2009. 

V prípade potreby podrobnejších informácií volajte na tel. číslo 02/64 28 79 48 Mladí vedci Slovenska, o. z., RNDr. Ján Šípoš, CSc.

Program konferencie

organizátori konferencie

Zdroj: Mladí vedci Slovenska, o.z.

Publikovala: Marta Bartošovičová 

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR