Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner
Domov > Vedecký kaleidoskop > Predstavujeme > Stránky > default.aspx  

Domov 

CIP > Domov > Vedecký kaleidoskop > Predstavujeme
 

 Predstavujeme

logo STU
Študent roka navrhuje ako uľahčiť komunikáciu nepočujúcim, ďalší je zase držiteľom slovenského rekordu v atletike
17. 11. 2013
Pri príležitosti Dňa študentov ocení rektor Slovenskej technickej univerzity Robert Redhammer 40 študentov – úspešných mladých vedcov, študentov a športovcov. Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutoční v pondelok 18. 11. 2013 o 10.00 v budove Rektorátu STU na Vazovovej ulici (zasadačka A 212).
logo FTVaS UK
Energetické požiadavky silových cvičení na nestabilných podložkách sú porovnateľné ako v stabilných podmienkach
21. 10. 2013
Niektoré zo zistení projektu Muscular power in resistance exercises under unstable conditions: Application in sport and rehabilitation zaujímavých pre športovú verejnosť.
FTVaŠ logo
Tréning a diagnostika v prevencii a rehabilitácii zranení športovcov
17. 10. 2013
V období 10/2008 – 12/2012 sa na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave riešil projekt „Safety in Sports – European Network for Sports Injury Prevention“ podporený European Union in the framework of the Public Health Programme.
logo FTVaS UK
Svalový výkon pri silových cvičeniach na Swiss či Bosu podložke je nižší ako v stabilných podmienkach
15. 10. 2013
Kolektív pedagogických pracovníkov a študentov doktorandského štúdia FTVaŠ UK pod vedením doc. Eriky Zemkovej, PhD. úspešne ukončil riešenie projektu „Muscular power in resistance exercises under unstable conditions: Application in sport and rehabilitation“.
Mozog
Vedecký tím na STU skúma vznik a liečbu neurodegeneračných ochorení
21. 8. 2013
Pomocou nukleárnej magnetickej rezonancie skúma tím STU príčiny vzniku a možnú liečbu neurodegeneračných ochorení, ako je napr. Alzheimerova choroba, vaskulárna demencia a ďalšie. Tím už má na konte objav jedného z biomarkerov, ktorý môže naznačiť skoré štádium ochorenia.
logo STM Košice
Výstava o Johannesovi Gutenbergovi na Spiši
16. 8. 2013
Do 31. augusta 2013 potrvá vo vysunutej expozícii – História baníctva na Spiši, výstava Johannes Gutenberg, zakladateľ kníhtlačiarenského umenia a staršie tlače vo fondoch Slovenského technického múzea, spišských múzeí a knižníc.
Radio Regina - logo
Jaskyňa TU Zvolen
2. 8. 2013
V novom školskom roku budú študenti lesníctva na Technickej univerzite vo Zvolene naplno využívať unikátne zariadenie, jediné na Slovensku a ojedinelé aj vo svete. Ide o takzvanú virtuálnu jaskyňu s 3D simuláciou, ktorá umožní študentom naprogramovať si v reálnej podobe aj to, ako bude vyzerať už teraz zasadený les o niekoľko desaťročí.
1 - 7 Next
Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR