Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Noc výskumníka 2008 v EÚ 

 
logo 

Tak ako na Slovensku aj v celej EÚ majú všetci občania možnosť stretnúť sa 26. septembra 2008 s výskumníkmi v dvoch stovkách európskych miest počas slávnostného podujatia venovaného vede –  Noci výskumníka.

 Podujatia sa konajú v 27 štátoch, od Nice po Göteborg a od Bukurešti po Krakov, a aktívne sa na nich zúčastní 200 európskych miest. Tieto špeciálne podujatia umožnia širokej verejnosti – mladým i starým, tým, ktorí sa o vedu už zaujímajú, i tým, ktorí sa o nej len chcú dozvedieť viac – zistiť, že veda je z mnohých hľadísk zábavná.
Noc výskumníka je pre každého jedinečnou príležitosťou stretnúť sa s vedcami zo všetkých oblastí výskumu a otvorene si podebatovať v uvoľnenej a sviatočnej atmosfére.

V každej krajine sa zorganizuje fotografická súťaž na tému Portréty výskumníkov. Víťazi národných kôl sa zúčastnia na európskej súťaži, ktorú zorganizuje neskôr na jeseň Európska komisia.
Ak sa chcete dozvedieť o podujatiach, ktoré sa konali vo vašej blízkosti, navštívte internetovú stránku: http://ec.europa.eu/research/researchersnight2008/ a kliknite na príslušnú krajinu.

Táto iniciatíva, s ktorou prišla pred štyrmi rokmi Európska komisia, zaznamenala v celej Európe výrazný úspech. V roku 2007 sa Noci výskumníka zúčastnilo 28 európskych krajín, 150 európskych miest, takmer 1 000 rôznych organizácií a 223 000 návštevníkov.

Zdroj : RAPID ─ Europa Press Releases

Publikovala: Mária Izakovičová

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR