Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

NR SR: Parlamentná knižnica na webe 

 
 
BRATISLAVA 7. marca - Kancelária Národnej rady SR od 8. marca sprístupní verejnosti novú webovú stránku Parlamentnej knižnice. Používatelia na nej nájdu v slovenskom aj anglickom jazyku informácie o činnosti knižnice, o možnostiach vyhľadávania cez on line katalóg Proflib, o knižničných projektoch a ďalších udalostiach.
 

Parlamentná knižnica - web stránka


Parlamentná knižnica poskytuje od začiatku tohto roka svoje fondy aj študentom vysokých škôl. V profilovom knižničnom fonde môžu využívať knihy, periodiká a moderné nosiče informácií zamerané na prácu Národnej rady SR. Knihy, periodiká i vypracované tematické rešerše k rokovaniu pléna Národnej rady SR sú k dispozícii prezenčne. Používatelia budú môcť kopírovať dokumenty do 20 strán.

Knižnica plní svoje úlohy podľa zákona najmä pre potreby parlamentu. Knižný fond tvorí 65-tisíc knižničných jednotiek z oblasti práva, politiky, ekonómie či informačných technológií. Súčasťou knižnice je aj špecializovaný fond parlamentných dokumentov a zbierok zákonov Slovenskej národnej rady a Národnej rady SR. Knižnica má zákonné právo povinného výtlačku titulov, ktoré boli vydané na Slovensku v počte nad 500 kusov. Časopisecký fond tvorí vyše 750 titulov domácich a asi 50 titulov zahraničných periodík.
 
Webstránku Parlamentnej knižnice je možné nájsť na adrese: http://kniznica.nrsr.sk/ .

Komunikačný odbor Kancelárie NR SR
 
 
(AO)
Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR