Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Noc výskumníkov v Košiciach 

 
 

(3. 10. 2013; Televízna stanica STV 2; Správy Hírek; 17.50; por. 3/4; KOCSIS Edina)

Moderátor: Aj tento rok sa na Slovensku konala Noc výskumníkov, ktorá sa v Košiciach už po štvrtý raz konala na štyroch dejiskách. Cieľom podujatia je propagovať vedu, a to najmä medzi najmenšími.

E. KOCSIS, redaktorka: Jedným z najpopulárnejších dejísk Noci výskumníkov je už tradične známe nákupné centrum, na ktorého chodbách sa návštevníci mohli oboznámiť s tajomstvami fyziky, technických vied a biológie, v kinosálach sa zasa konali zaujímavé vedecké prednášky. Niekoho zaujala plachta, vďaka ktorej sa veci stanú neviditeľnými, iného elektrické vozidlo či chrobáky.

Pál SZABÓ, hlavný organizátor SAV, Košice:  Každý rok propagujeme iné vedné odbory, pričom prezentujeme aj pokusy.

E. KOCSIS:  Úvodná prednáška tento rok po prvý raz zaznela v maďarčine. Zväz maďarských pedagógov na Slovensku na podujatie vypravil z východoslovenských maďarských základných škôl päť autobusov.

László GÖRÖG, žiak ZŠ, Streda nad Bodrogom: Téma prednášky bol laser. Zaujíma ma fyzika, biológia, chémia, všetky prírodné vedy. Teším sa, že prednáška bola po maďarsky a nie po slovensky.

E. KOCSIS:  Vedci každého záujemcu ochotne oboznámili s tajomstvami svojho odboru, keďže sa nádejajú, že takto si budúca generácia obľúbi vedeckú prácu.

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o. (prepis vysielania)
(MB)

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR