Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Zúčastni sa „vesmírneho týždňa“ v rámci EXPO Dubaj! 

 
 

banner vesmírny týždeň EXPO Dubaj 2021

Svetová výstava Expo Dubaj sa bude konať v novom termíne  od 1.októbra 2021 do 31.marca 2022.

Počas výstavy EXPO Dubaj „ bude jeden týždeň venovaný vesmíru. „Vesmírny týždeň“ ponúkne na jednom mieste viacero zaujímavostí – popredných svetovo uznávaných odborníkov z NASA či SpaceX, najnovšie technológie, vynálezy a vesmírne zaujímavosti. Dubaj. 

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR pripravilo výzvu, v rámci ktorej hľadá najväčších fanúšikov vesmíru z radov stredoškolákov, vysokoškolákov aj učiteľov.

Pre zapojenie sa do výzvy je potrebné splniť pár jednoduchých podmienok:

Stredoškolák

  • Je potrebné, aby najneskôr 1. 10. 2021 dovŕšil vek 18 rokov,
  • poslal fotku projektu, ktorý pripravil a ktorý sa týka vesmírnej tematiky,
  • napísal esej o tom, prečo sa chce „vesmírneho týždňa“ na EXPO Dubaj zúčastniť a „priblížiť“ sa vesmíru,
  • všetky informácie a dokumenty pre prihlásenie poslal na emailovú adresu dubaj@minedu.sk do 31. 8. 2021 a v predmete uviedol  „Stredoškolák na EXPO Dubaj“.

Vysokoškolák

  • Ak ide o študenta/poslucháča vysokej školy, stačí, keď pošle ukážku svojej doterajšej práce/projektu, ktoré pripravil a ktoré sa týkajú vesmíru alebo vesmírnych technológií,
  • zároveň napíše esej o tom, prečo sa chce „vesmírneho týždňa“ na EXPO Dubaj zúčastniť a ako ho to môže posunúť v jeho kariére,
  • všetky informácie a dokumenty pre prihlásenie pošle na emailovú adresu dubaj@minedu.sk do 31. 8. 2021 a v predmete uvedie  „Vysokoškolák na EXPO Dubaj“.

Učiteľ

  • Učiteľa môžu nominovať jeho žiaci alebo študenti, ak pošlú fotku z hodiny a fotku projektu na vesmírnu tematiku, ktorý spoločne s učiteľom, ktorého chcú nominovať, vypracovali,
  • zároveň je potrebné pripojiť aj sloh alebo esej, v ktorých uvedú, čím je ich učiteľ výnimočný a prečo by sa mal práve on/ona zúčastniť „vesmírneho týždňa“ na EXPO Dubaj,
  • všetky informácie a dokumenty pre prihlásenie učiteľa, ktorý je zanieteným fanúšikom vesmíru, je potrebné poslať na emailovú adresu dubaj@minedu.sk do 31. 8. 2021 a v predmete uviesť  „Učiteľ na EXPO Dubaj“. 

Expo Dubaj bude prvou svetovou výstavou ktorá sa uskutoční v regióne Blízkeho Východu, Afriky a Ázie, a zároveň prvou v arabskom svete. Hlavná téma Expo Dubaj „Spájanie myšlienok, vytváranie budúcnosti“ („Connecting Minds, Creating the Future“) je symbolom inovácie a progresu. „Sme presvedčení, že inovácie by mali mať svoje zastúpenie aj v školskom prostredí a práve preto chceme umožniť žiakom, študentom a učiteľom pozrieť si svetové trendy, získať inšpirácie a možno aj cenné kontakty, ktoré dokážu využiť aj v školách či budúcej kariére na Slovensku,“ priblížil štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre vedu, výskum a inovácie Ľudovít Paulis.

Zdroj: MŠVVaŠ SR

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR