Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Základné informácie o počítačovej bezpečnosti, ale aj motivácia k vzdelávaniu sa 

 
 

Logo IT-akadémieOnline prostrediu „odhaľujeme“ zo svojho súkromia veľa. Častokrát o tom ani nemusíme vedieť. O počítačovej bezpečnosti, o takzvanej digitálnej stope, ale i o vzdelávaní sa v tejto oblasti povie viac prednáška Online IT čajovne – Cybersecurity v kocke.

V online prostredí o online prostredí. Aj tak by sa dala nazvať prednáška podujatia Online IT čajovňa – Cybersecurity v kocke.

Lektorka Lenka Hlinková bude hovoriť o zabezpečení nášho súkromia proti krádeži. Pripomenie, že je dobré vnímať, akú digitálnu stopu za sebou zanechávame, a ako možno čo najsprávnejšie reagovať na takzvaný hate. Zároveň predstaví inšpiratívne spôsoby akými sa možno v počítačovej bezpečnosti vzdelávať ďalej. 

Prednáška sa bude konať vo štvrtok, 4. júna 2020 od 16. do 18. hodiny. Určená je predovšetkým žiakom druhého stupňa základných škôl a študentom stredných škôl. Pripojiť sa bude možné prostredníctvom platformy ZOOM. Na prednášku je potrebné sa prihlásiť, a záujemcovi budú zaslané potrebné údaje.

Podujatie sa koná v rámci národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. Storočie.

Prihlásiť sa je možné do 3. júna 2020 prostredníctvom dotazníka.   

Strategickým cieľom národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie je vytvorenie modelu vzdelávania a prípravy mladých ľudí pre aktuálne a perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti a trhu práce  so zameraním  na informatiku a IKT.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Základné informácie o počítačovej bezpečnosti, ale aj motivácia k vzdelávaniu sa. Žiaci a študenti majú možnosť získať prehľad o tom, čo všetko sa skrýva za pojmom cybersecurity (pdf)

Online IT Čajovňa – Cybersecurity v kocke (pdf)

Zdroj: CVTI SR

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR