Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Webinár EUA: FAIR správa údajov a údaje z výskumu v doktorandskom vzdelávaní 

 
 
banner webinár pre výskumníkovDňa 21. januára 2021 sa uskutoční webinár na tému „FAIR data management and research data in doctoral education“. Táto online diskusia poskytne platformu na riešenie dôležitosti postupov správy údajov riadiacimi sa princípmi FAIR (findability, accessibility, interoperability & reusability) pre začínajúcich výskumných pracovníkov. Preskúma tiež, či ponuka školení pre univerzity zodpovedá súčasným potrebám zručností doktorandov v tejto oblasti.

Technologický pokrok v poslednom desaťročí v oblasti digitalizácie viedol k podstatnému zvýšeniu objemu produkovaných údajov na celom svete. Obrovské množstvo údajov prinieslo okrem mnohých príležitostí v rôznych odvetviach, vrátane akademickej sféry, tiež otázky o nevyhnutnosti analyzovať, uchovávať, zdieľať a opätovne používať údaje, aby sa zefektívnil výskumný proces.

Koncepcia správy údajov FAIR je preto v súčasnosti predmetom záujmu výskumného prostredia, pričom univerzity si čoraz viac uvedomujú potrebu poskytovať školenia o metódach založených na údajoch pre doktorandov a začínajúcich výskumných pracovníkov.

Registrácia na podujatie

Organizátor: EUA  

Zdroj: SLORD

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR