Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Vzdelávanie vo svete informačných technológií 

 
 
banner IT AkademiaŽiaci a študenti si čoskoro môžu „rozbaliť“ decembrovú nádielku podujatí. Vďaka nim si zlepšia svoje digitálne zručnosti a získajú aktuálne informácie z prostredia informačných a komunikačných technológií.

Vlastný projekt 3D tlače, rozvoj kreatívneho myslenia, ale aj otázka správania sa na sociálnych sieťach a takzvanej digitálnej stopy. V závere roka pripravil národný projekt IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie (IT Akadémia) niekoľko zaujímavých podujatí. Žiaci a študenti si rozšíria vedomosti, ale zároveň získajú devízu do ďalšieho vzdelávania sa a neskôr i profesijného života. Pracovný trh pre oblasť IKT je jednoznačne jeden z tých najperspektívnejších a najdynamickejších.  

3. 12. 2020 Online IT ČAJOVŇA
Ako sa chrániť pred potenciálnym nebezpečenstvom na sociálnych sieťach? Aké sú novodobé pravidlá etiky na internete?  Ako fungujú sponzorované príspevky? Aj týmto otázkam sa bude venovať Lenka Hlinková zo spoločnosti Algoritmus.

5. 12. 2020 Workshop kreatívneho myslenia
Pre stredoškolákov, ktorí chcú rozvíjať svoju kreativitu, majú dobrý podnikateľský nápad, ale nevedia ako začať. Prezentované budú
nástroje a metódy, ktoré používa Google k vývoju inovatívnych produktov a nápadov. Workshop sa koná v rámci národného projektu IT Akadémia.   

7. 12. 2020 Online ŠKOLA 3D TLAČE
Stredoškoláci si môžu vylepšiť svoje počítačové zručnosti, pracovať na vlastnom projekte a zapojiť sa do úspešného projektu 3D tlače ochranných štítov pre učiteľov, spolužiakov a zdravotníkov. Online školu pripravili lektori z Fakulty riadenia a informatiky, Žilinskej univerzity v Žiline. Univerzita je partnerom projektu IT Akadémia.

9. 12. 2020 IT ČAJOVŇA s názvom „One Time, Next Time – Ak raz, potom navždy
Spôsob, akým sa pohybujeme po internete zanecháva po nás nezmazateľnú digitálnu stopu. O tej, ktorá zostáva po žiakoch a študentoch sa bude diskutovať v ďalšej IT ČAJOVNI. Ono totiž niekedy stačí aj jeden online nákup a z databáz internetu sa už nikdy nestratí.

10. 12. 2020 Workshopu kreatívneho myslenia
Pre pedagógov, ktorí chcú pre svojich študentov pripraviť projekt s využitím dizajnérskeho premýšľania a chcú si vyskúšať, ako je možné, mať počas brainstormingu desaťkrát viac nápadov.   
 

16. 12. 2020 IT ČAJOVŇA s názvom IamRemarkable
Len pre dievčatá od 2. stupňa ZŠ a osemročných gymnázií. Za názvom IamRemarkable sa skrýva interaktívny tréning, v ktorom si dievčatá zlepšia sebaprezentáciu a zamerajú sa na vnímanie vlastnej hodnoty. Workshop je organizovaný pod záštitou firmy Google.

21. 12. 2020 IT ČAJOVŇA
Iveta Tonhauserová zo spoločnosti GoHealth v nej bude hovoriť o tom, aká je realita práce v sektore informačných technológií. Čo všetko potrebujú žiaci a študenti vedieť na to, aby sa im v tejto oblasti darilo a práca ich v budúcnosti čo najviac bavila.
 

Národný projekt IT Akadémia – vzdelávanie pre 21.storočie realizuje CVTI SR v spolupráci s ďalšími partnerskými inštitúciami. Podrobné informácie sú dostupné na webovej stránke http://itakademia.sk/.

Strategickým cieľom projektu je vytvoriť model vzdelávania a prípravy mladých ľudí pre aktuálne a perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti  a trhu práce  so zameraním na informatiku a IKT. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

S decembrovou „nádielkou,“ vzdelávania to môžu žiaci a študenti „rozbaliť“ vo svete informačných technológií (pdf)    

Zdroj: CVTI SR

 

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR