Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Tretí ročník jednodňového maratónu vedeckých inovácií Falling Walls Lab Slovensko 

 
 

Logo FWLSČo je Falling Walls Lab? Podujatie, ktoré poskytuje priestor na prezentáciu nových výsledkov, myšlienok, výskumných projektov a podnikateľských modelov z najrozmanitejších vedných disciplín a oblastí.

Zúčastniť sa môžu mladí výskumníci, vedci a inovátori z radov študentov, pedagógovia, podnikatelia, ale aj profesionáli. 

Online prihlasovanie do národného kola FWLS 2020 je prístupné do 13. septembra 2020. Spomedzi prihlásených porota vyberie finalistov, ktorí budú môcť prezentovať svoje príspevky, ak to pandemická situácia dovolí, vo štvrtok 1. októbra 2020 od 14.30 v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Každý účastník má na svoju prezentáciu presne 3 minúty. Alternatívne sa slovenské finále uskutoční digitálnou formou. Víťaz každého z podujatí Falling Walls Lab v jednotlivých krajinách sa stáva účastníkom svetového finále, ktoré sa koná každý rok tradične v Berlíne.

V tomto roku sa kvôli pandemickej situácii nadácia FWL pred niekoľkými dňami rozhodla uskutočniť svetové finále v digitálnom formáte, bez cestovania a osobnej účasti, v Berlíne v tradičnom termíne 8. novembra. V digitálnom formáte sa uskutoční aj prestížna konferencia Falling Walls Conference 9. novembra 2020.

Do svetového finále postupuje 100 účastníkov z celého sveta. Každý z nich dostane príležitosť prezentovať svoj výskum, iniciatívu či podnikateľský model v trojminútovom digitálnom formáte pred špičkovou porotou zloženou z vedcov, inovátorov a zástupcov biznisu. Traja víťazi získajú finančnú výhru a predovšetkým príležitosť zopakovať svoje prezentácie ďalší deň na prestížnej Falling Walls Conference. 

Viac informácií nájdete na stránkach FWLFWLS.

Zdroj: STU  

 

 

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR