Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Študentská súťaž BeReady Awards 

 
 

Slovenská asociácia pre rozvoj inovácií vo vzdelávaní (SAIDE) chystá súťaž, v ktorej si zmerajú sily najlepší technicky zameraní stredoškoláci. Okrem množstva skúseností môžu pre seba aj svoju školu získať skvelé ceny.

Súťaž s názvom BeREADY AWARDS pozostáva z 5-týždenného programu plného workshopov, odborných konzultácií a práce v tímoch na riešeniach zaujímavých zadaní. Bude sa konať od 15. novembra do 18. decembra 2020 na špeciálnej digitálnej platforme. Okrem iného budú mať teda študenti aj výbornú príležitosť sa v rámci svojho zapojenia naučiť spolupracovať na projektoch v digitálnom priestore, resp. sa v tom zlepšiť, čo je v súčasnosti jednoznačnou konkurenčnou výhodou pri hľadaní zamestnania.

Viac sa o súťaži dozviete na www.beready.sk.

SAIDE z každého kraja na Slovensku vyberie 3 stredné odborné školy s technickým zameraním, a tak prepojí 24 rôznych škôl. Každá škola nominuje svoj vlastný osemčlenný tím, ktorý budú tvoriť štyria maturanti, tímlíder a ďalší traja členovia. Na výbere študentov, ktorí budú v programe reprezentovať dané stredné školy, sa bude podieľať samotné vedenie škôl. Výherný tím súťaže získa finančnú odmenu 1500 eur, z čoho časť poputuje aj škole samotnej.

Workshopy zamerané na prax

Súťaž je určená pre študentov, ktorí študujú elektrotechniku, počítačové systémy alebo programovanie strojov. Počas druhého týždňa programu študenti absolvujú workshop New Generation of Founders, čo je projekt vytvorený v programe Grow with Google. Jeho cieľom je podporovať rozvoj inovatívneho ekosystému na Slovensku prostredníctvom výučby praktických zručností a Design Thinkingu. Design Thinking je jednou z metód, ktorú používajú aj samotní zamestnanci Google na vývoj inovatívnych produktov a nápadov.

Pre študentov sú pripravené aj ďalšie odborné workshopy.

Do finále postupuje 8 tímov

Po týždni workshopov budú mať študenti ďalší týždeň na to, aby vytvorili riešenie zadania. Následne porota vyberie 8 najlepších tímov, pričom najsilnejším kritériom je aplikovateľnosť riešenia v praxi. Postupujúce tímy pred finále absolvujú workshop zameraný na online prezentačné zručnosti od Maxman Consultants.

18. decembra 2020 sa bude konať finálne online vyhodnotenia súťaže, kde partneri súťaže spolu s podporovateľom súťaže, spoločnosťou LYNX, budú opäť figurovať ako porota. Vybrané tímy im budú prezentovať svoje nápady a riešenia. Porota na základe prezentácií vyberie finálneho víťaza súťaže.

Viac informácií

Zdroj: vedanadosah.sk

 

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR