Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Príležitosti pre vesmírny výskum a inovácie v rámci Európskej únie 

 
 

Národná kancelária Horizontu (CVTI SR) a Slovenská vesmírna kancelária Vás pozývajú na podujatie s názvom „Príležitosti pre vesmírny výskum a inovácie v rámci Európskej únie“, ktoré sa bude konať online 30. 9. 2021 od 09.00 – 12.00 hod.

Webinár je zameraný na predstavenie výskumno-inovačných príležitostí pre oblasť Vesmír, ktoré slovenským inovátorom a výskumníkom ponúka Európska únia prostredníctvom programov Horizont Európa a Vesmírneho programu Únie.

Súčasťou podujatia budú aj prednášky venované Európskemu obrannému fondu či vybraným častiam Vesmírneho programu Únie, ako sú programy Copernicus a Galileo/EGNOS. Zaujímavým vstupom bude prednáška predstaviteľov Agentúry Európskej únie pre vesmírny program (EUSPA), ktorí účastníkov oboznámia s agentúrou a príležitosťami pre downstream aplikácie.

Cieľovou skupinou webinára sú podniky, inovátori, výskumníci,  vedci, výskumné inštitúcie či univerzity, ktoré majú záujem o účasť na výskumno-inovačných aktivitách v oblasti Vesmír. Webinár môže zaujať aj podniky a inovátorov, ktoré po prvýkrát zvažujú aplikovať svoje inovácie aj do tejto oblasti.

Program podujatia (program bude priebežne aktualizovaný)

V prípade záujmu je potrebné sa registrovať do 29. 9. 2021 do 15.00 hod. Otázky nám môžete adresovať aj vopred prostredníctvom prihlasovacieho formulára. Odkaz na pripojenie sa na podujatie Vám bude zaslaný na emailovú adresu uvedenú v registrácii deň pred podujatím.

Registrácia

Kontakty v SR

Zdroj: Národná Kancelária Horizontu 

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR