Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Pozvánka na Týždeň vedy a techniky 2021 

 
 

banner TVT 2021

Týždeň vedy a techniky opäť prinesie výnimočné podujatia, bude hlavne online. Osemnásty ročník podujatia sa začína druhý novembrový týždeň.

Ste zvedaví, ako vyzerá práca astronómov vo Vysokých Tatrách? Akým vplyvom čelí naše srdce a ako ho zachrániť? Alebo by ste chceli ísť na matematickú prechádzku?

Ak vás zaujímajú vedecké objavy a chcete sa veľa dozvedieť, zúčastnite sa na podujatiach v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku (TVT), ktorého osemnásty ročník sa začne 8. a potrvá do 14. novembra 2021. Celkovo prinesie desiatky prednášok, festivalov, workshopov a ďalšie podujatia po celom Slovensku.

Vzhľadom na to, že TVT sa koná počas tretej vlny pandémie koronavírusu, aj tentokrát sa forma prispôsobuje situácii. Väčšina podujatí  bude preto opäť online, takže ich môžete sledovať aj z pohodlia svojej obývačky. V mestách po celom Slovensku sa však budú konať aj špecifické akcie. Všetky aktuálne informácie nájdete aj prostredníctvom vytvorenej Facebook udalosti s názvom Týždeň vedy a techniky 2021.

Cieľom TVT je zlepšiť vnímanie vedy a techniky a spopularizovať ich v rámci spoločnosti. Podujatia realizované v rámci TVT sú určené hlavne žiakom základných a stredných škôl, ale aj mladým ľuďom, ktorých zapojenie sa do jednotlivých aktivít umožňuje vzbudiť záujem o štúdium vedeckých a technických disciplín. V celkovom programe TVT figurujú podujatia nielen pre širokú, ale aj odbornú verejnosť, ktorá tak dostane možnosť ďalej prezentovať svoje aktivity a výsledky svojej činnosti. Aj pandémia koronavírusu totiž ukázala, že na Slovensku pracujú výnimoční vedci a vedkyne, ktorí pomáhajú krajine v ťažkej situácii. Vedecké a technické disciplíny sú veľmi dôležité nielen pre hospodársky či spoločenský pokrok, ale umožňujú napomáhať aj pri riešení celosvetových problémov a výziev.

Všetky sprievodné akcie tohtoročného Týždňa vedy a techniky na Slovensku nájdete na webe tyzdenvedy.sk v sekcii Podujatia TVT. Filtrovať ich môžete podľa kraja, mesta, typu podujatia, dátumu či cieľovej skupiny.

Počas TVT sme pre všetkých záujemcov pripravili desiatky online, ale aj offline podujatí po celom území Slovenska. Centrum vedecko-technických informácií SR bude väčšinu svojich aktivít v rámci týždňa realizovať online (Príloha č. 1). Organizátori akcií v regiónoch ponúkajú rôzne spôsoby účasti, ktoré závisia od typu jednotlivých aktivít (Príloha č. 2 – výber podujatí).

Video upútavka na TVT 2021

Hlavnými organizátormi podujatia je MŠVVaŠ SRCVTI SR. Spoluorganizátorom je AMAVET. Partnermi podujatia sú Slovenské elektrárneEPSON. Mediálnymi partnermi sú VEDANADOSAH.sk, časopis Quark, NextechZážitkové centrum vedy Aurelium. 

Kontakt pre médiá – Komunikačný odbor Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR:
tel: 02/59 374 253, tlacove@minedu.sk

Kontakt pre médiá – Centrum vedecko-technických informácií SR:
Eva Vašková, tel.: 02/69 253 113, eva.vaskova@cvtisr.sk                                                                    

Investícia do Vašej budúcnosti
Tento projekt je podporený z Európskeho fondu regionálneho rozvoja

Zdroj: Týždeň vedy a techniky

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR