Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Ocenenia Science Award 2020 

 
 
 

Logo ESET Science Award

ESET Science Award už druhýkrát ocení výnimočných vedcov, výskumníkov a vysokoškolských pedagógov za ich vedeckú a pedagogickú prácu, ale aj za prínos do ďalších oblastí života, napríklad sociálny a spoločenský dopad. Ocenenie prichádza v čase, keď si nielen slovenská verejnosť uvedomuje dôležitosť vedy a výskumu.

Kategórie ocenení:

  • výnimočná osobnosť slovenskej vedy,
  • výnimočný mladý vedec do 35 rokov,
  • výnimočný vysokoškolský pedagóg.

V prvých dvoch kategóriách o laureátoch rozhodne medzinárodná komisia, na čele ktorej bude stáť držiteľ Nobelovej ceny a zároveň legenda spomedzi osobností svetovej vedy. V tretej kategórii bude o laureátovi rozhodovať komisia zložená zo zástupcov slovenských univerzít. O laureátovi v kategórii výnimočný vysokoškolský pedagóg rozhodnú zástupcovia významných slovenských univerzít, ktorí hodnotia okrem vedeckých kritérií aj spôsob, akým kandidát vedie svojich študentov, inovuje výučbu a propaguje vedný odbor za bránami fakulty.

Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu sa ocenenie bude odovzdávať na slávnostnom galavečere prostredníctvom online podujatia v stredu 14. októbra 2020 cez livestream na facebookovom profile ESET Science Award 

Viac o finalistoch súťaze 

Zdroj: ESET Science Award

 

 

 

 

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR