Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Konferencia: Aká je budúcnosť európskej robotiky? 

 
 

banner robotikaV dňoch od 27. do 29. januára 2021 sa uskutoční konferencia s názvom „What future for European Robotics?“. Na tejto konferencii sa stretnú poprední odborníci s cieľom diskutovať o technických, ekonomických a sociálnych aspektoch robotiky.

Robotika je čoraz dôležitejšia pre hospodársky rast a zotavenie EÚ. Táto konferencia poskytuje vedeckú, politicky orientovanú a európsky zameranú analýzu stavu tejto rozhodujúcej technológie. V súvislosti so snahou Európskej komisie využiť príležitosti, ktoré ponúka digitálna transformácia, sa robotika stáva prioritným odvetvím, v ktorom si Európa musí zachovať svoju konkurenčnú výhodu a zároveň zaručiť technologickú suverenitu.

Cieľom tejto konferencie je určiť hlavné politické výzvy, ktoré sa majú v tejto oblasti riešiť z krátkodobého hľadiska, ako aj dlhodobého vzhľadom na krízu COVID-19.

Jedným z hlavných rečníkov tohto podujatia bude aj súčasný podpredseda Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad, Maroš Šefčovič. 

Registrácia na konferenciu

Organizátor: JRC  

Zdroj: SLORD

 

 

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR