Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Informačný seminár k novej výzve SIEA 

 
 

banner výzvySlovenská inovačná a energetická agentúra v končiacom programovom období vyhlásila výzvu so zameraním na zníženie energetickej náročnosti verejných budov vrátane škôl. Suma 44 miliónov € je určená pre obce, mestá, vyššie územné celky, ale aj štátnu správu a verejnoprávne organizácie.

Výzva OPKZP-PO4-SC431-2021-68 je súčasťou Operačného programu Kvalita životného prostredia. V minulosti SIEA ukončila tri výzvy s podobným zameraním. Doteraz bolo obnovených 770 budov, pričom sa použilo 328 miliónov € z európskych zdrojov, ďalšie projekty sa dokončujú.

Termín prvého hodnotiaceho kola je 29. októbra 2021, nasledujúce kolo bude uzatvorené 30. novembra 2021. Základným cieľom podpory je zvýšiť energetickú hospodárnosť budov nad rámec platných minimálnych požiadaviek, pričom je možné využiť aj obnoviteľné zdroje energie. Obnovené budovy musia byť skolaudované do konca roku 2023.

Pre záujemcov o podporu je pripravený informačný seminár, ktorý sa uskutoční 3. augusta 2021 v Bratislave. Registrujte sa vopred.

Zdroj: SIEA

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR