Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

ITAPA EXPO 2022 

 
 

banner itapa ExpoNový festival inovácií ITAPA EXPO 2022 je pre všetkých, ktorí majú radi technologické novinky, netradičné nápady a inovatívne prístupy.

ITAPA EXPO 2022: Od Dubaja k Dunaju je dvojdňový technologický festival, ktorý sa bude konať 17. – 18. júna 2022 v Bratislave na Nábreží M. R. Štefánika  pri Eurovea.

Na podujatí budú môcť mladý ľudia predstaviť svoj projekt, prezentovať školu ako pokrokovú inštitúciu otvorenú kreatívnym myšlienkam svojich študentov a nájdu aj priestor pre vytváranie nových prepojení s miestnou komunitou – networking, možnosť stretnúť sa s potenciálnymi partnermi, či zamestnávateľmi.

Počas dvoch dní sa na festivale predstavia aj kreatívne slovenské projekty a prediskutujú aktuálne témy spoločenského života, ako sú praktické inovácie pre život, zdravie a domácnosť, šetrenie energie a prechod k novým zdrojom, podpora a rozvoj cestovného ruchu na Slovensku.

Súťaž pre študentov

Keďže ITAPA EXPO je učené aj pre študentov, pripravili sme pre nich zaujímavú súťaž. Do žrebovania o zaujímavé ceny sa môžu zapojiť spracovaním zaujímavej eseje, ktorú napíšu na jednu z dvoch vybraných tém: Ako s pomocou inovácie zarobiť prvý milión? alebo Ako s pomocou inovácie zachrániť svet? 

Rozsah eseje: jedna A4 alebo 1 800 znakov

Uzávierka súťaže: eseje posielajte na mailové adresy itapa@itapa.sk alebo na amavet@amavet.sk  do 4. júna  2022.

Najzaujímavejšia esej z oboch tém bude ocenená finančnou odmenou vo výške 100 EUR. Víťaz si cenu prevezme na hlavnom pódiu podujatia (cestovné náklady preplatíme).

Viac informácií 

Zdroj: AMAVET   

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR