Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

IT FITNES TEST 2021 

 
 

banner IT test

Začal sa 10. ročník testovania digitálnych zručností s možnosťou získať certifikát a súťažiť o vecné ceny.

Testovanie sa bude konať od  3. mája do 31. júla 2021. Zapojiť sa môžu žiaci, učitelia a široká verejnosť. Novinkou tohto ročníka je zaradenie testu aj v maďarskom jazyku. 

Čo je IT Fitness test?
Oblasť IT sa vyvíja veľmi rýchlo a udržať krok so stále sa meniacimi a novými digitálnymi technológiami je náročné. Nepribúdajú len nové služby, ale i množstvo informácií, a niekedy je náročné správne ich vyhodnotiť. Neustále sme atakovaní dezinformáciami, hoaxami a falošnými správami, internetová šikana detí je veľmi vážnym problémom.

IT Fitness Test adresuje všetky tieto výzvy a je skvelým nástrojom na vzdelávanie v oblasti IT a pohybu po internete. Je to najväčší test zameraný na internetové, IT a digitálne zručnosti a kompetencie, tvorí ho skúsený tím expertov z Technickej univerzity v Košiciach.

Testuje nielen vaše IT vedomosti, ale aj zručnosti, schopnosť riešenia problémov pomocou IT nástrojov a zároveň vás naučí, ako odlíšiť pravdu od lži na internete či identifikovať hoaxy, podvodné e-maily a falošné správy. Po otestovaní získa každý respondent certifikát, ktorý ukáže jeho skutočnú úroveň digitálnych zručností a môže ho napríklad použiť na pracovnom pohovore.

Testovacie úlohy sú rozdelené do piatich oblastí:

  • Internet
  • bezpečnosť a počítačové systémy
  • kolaboratívne nástroje a sociálne siete
  • kancelárske nástroje
  • komplexné úlohy
Potrebujem špeciálnu prípravu?
nie, nepotrebujete. Niektoré z otázok si vyžadujú znalosti sociálnych sietí, vyhľadávačov, textových a tabuľkových procesorov.

Zaujímavé tipy a rady na tému IT bezpečnosti nájdete napríklad na weboch:

Viac informácií 

Stránka testovania 

Zdroj: Digitálna koalícia 

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR