Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Fab Lab Bratislava 

 
 

Logo Fab LabDňa 4. novembra 2014 o 13. hod. sa uskutoční v priestoroch Fakulty informatiky a informačných technológií STU (FIIT STU) slávnostné otvorenie kreatívneho priestoru Fab Lab Bratislava.

Fab Lab (skratka pre výrobné laboratórium) predstavuje otvorenú platformu tvorby a prototypovania fyzických „inteligentných” predmetov. Je určená pre podnikateľov, dizajnérov a umelcov, ktorí chcú rýchlejšie prejsť z konceptu na tvorbu prototypov. Priestor môžu využívať aj študenti zaujímajúci sa o experimentovanie a obohatenie svojich vedomostí v oblastiach, akými sú elektronika, výroba pomocou technológií, dizajn pre „kutilov” XXI. Storočia. Okrem poskytnutia prístrojového vybavenia Fab Lab Bratislava ponúka aj širokú paletu služieb zameraných na získanie potrebných zručností k ovládaniu konkrét­nych technológií.  

Priestor, ktorý sa nachádza na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave, bude otvorený počas pracovného týždňa. Presné otváracie hodiny a všetky potrebné informácie sú zverejnené na www.fablab.sk. 

Slávnostného otvorenia sa zúčastnia minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Pellegrini, francúzsky veľvyslanec Didier Lopinot, primátor mesta Bratislava Milan Ftáčnik, generálny riaditeľ CVTI SR Ján Turňa a dekan FIIT STU Pavel Čičák. 

Fab Lab Bratislava – nový experimentálny priestor v Bratislave vznikol v spolupráci slovensko-francúzskych partnerov.

Zdroj: CVTI SR

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR