Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Cena za vedu a techniku 

 
 

Vyvrcholením Týždňa vedy a techniky na Slovensku je udeľovanie ocenení za prácu a výsledky v oblasti vedy a techniky – Cena za vedu a techniku. Cieľom podujatia je oceniť prácu vedecko-výskumných pracovníkov za dosiahnuté úspechy a ich prínos v oblasti vedy, techniky či inovácií. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční dňa 10. 11. 2016 o 19.00 hod. v Incheba Expo v Bratislave. Ceny odovzdá minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan.  

Galavečer Ceny za vedu a techniku bude výnimočný aj tým, že laureátom udelia sošku Ceny za vedu a techniku, ktorej nové výtvarné stvárnenie bolo prezentované 7. 11. 2016 v rámci Slávnostného otvárania Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2016. Zlato-platinová plastika pretavená do skla z dielne umelca Achilleasa Sdoukosa symbolizuje celú škálu vedných disciplín, ktoré spolupracujú a smerujú k jednému ušľachtilému cieľu. Odovzdávanie toho ocenenia sa bude konať v prítomnosti významných hostí.

Cena za vedu a techniku bude udelená v nasledujúcich kategóriách: osobnosť vedy a techniky; celoživotné zásluhy v oblasti vedy a techniky; osobnosť vedy a techniky do 35 rokov; popularizátor vedy; vedecko-technický tím roka.

V rámci podujatia budú udelené aj ceny Slovenskej akadémie vied za infraštruktúru pre vedu, Slovenská rektorská konferencia – Cena za umenie, Zväz slovenských vedecko-technických spoločností – Propagátor vedy a techniky. Zástupca spoločnosti Slovenské elektrárne a. s., odovzdá Cenu Aurela Stodolu.

Všetky informácie o podujatí nájdete na webovej stránke www.tyzdenvedy.sk v sekcii hlavné podujatia.

 Hlavným organizátorom Týždňa vedy a techniky je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v  spoločnosti. Generálnym partnerom podujatia je spoločnosť Huawei.  

Kontakt pre médiá – Komunikačný odbor Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR:
Eva Koprena, tel.: +421 2 59374 854, +421 918 949 837, eva.koprena@minedu.sk

Kontakt pre médiá – Centrum vedecko-technických informácií SR:
Eva Vašková, tel.: 02/69 253 113, eva.vaskova@cvtisr.sk

Pozvánka (pdf)

Zdroj: TVT

 

Cena za vedu a techniku

 

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR