Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Autonómne drony Skydio 

 
 

Logo FablabuAmerická firma Skydio vyrába autonómne drony. S pomocou navigačných kamier si tvoria 360° mapu lokálneho prostredia, vďaka ktorej sa vedia vyhýbať prekážkam vo všetkých smeroch. Tieto drony sú určené predovšetkým na natáčanie ľudí počas športových aktivít, ale ich vysoká miera autonómie a jednoduchosť používania otvárajú príležitosti pre mnohé nové aplikácie dronov, ktoré doteraz vyžadovali skúseného ľudského pilota. V tejto prednáške predstavíme drony spoločnosti Skydio, ich inovatívne aplikácie a priblížime fungovanie ich systému autonómneho letu.

Pozývame vás na online prednášku, ktorá sa bude konať 2. 12. 2020, 17.30 – 19.00 hod.

Link do virtuálnej prednáškovej miestnosti: https://meet.google.com/vug-zcfp-ubf

Prednášať bude Adam Trizuljak, začínajúci doktorand na Ústave robotiky a kybernetiky na FEI STU. Počas svojho doterajšieho štúdia absolvoval stáže v Centre robotiky a mechatroniky Nemeckej vesmírnej agentúry (DLR) a vo firme Skydio. V rámci týchto stáží sa venoval vývoju multi-dronových systémov a ich aplikáciám. Hlavným zameraním jeho PhD štúdia budú metódy pre autonómnu navigáciu dronov.  

Seminár zo sveta robotiky
Zámerom semináru je budovať komunitu odborníkov (presahujúcu akademickú sféru) zaoberajúcich sa robotikou - z rôznych uhlov pohľadu. Seminár organizuje občianske združenie Robotika.SK. Seminár sa koná každú prvú stredu v mesiaci, začína o 17:30 v tvorivej dieľni FabLab (CVTI).

Zdroj: Fablab.sk

 

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR