Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

PaNOSC letná škola 2022 

 
 

banner PanOSC

Letná škola PaNOSC na tému: “Material Science at European Large-Scale Infrastructures using Open and FAIR Data“ je určená pre doktorandov a post-doktorandských výskumníkov, ktorí si chcú rozšíriť svoje obzory o dátovo orientovaných nástrojoch a metódach na využitie vedecko výskumnej infraštruktúry.

Letná škola sa bude konať od 12. – 16. septembra 2022 vo výskumnom inštitúte ELI-APS sídliacom v Segedíne, v Maďarsku.

Účastníci sa oboznámia s modernými dátovými nástrojmi, ktoré sú nevyhnutné pre výskum na úrovni rozsiahlych výskumných infraštruktúr. Dôraz bude kladení na vedecký prístup k energetickým materiálom skúmaných pomocou röntgenu, neutrónových a laserových techník.

Oboznámia sa tiež s projektom PaNOSC a prácou vykonanou na vývoji dátových nástrojov a služieb FAIR pre používateľov fotónových a neutrónových zariadení, ako aj s trendmi komunity EOSC a PaN v oblasti údajov FAIR.

Okrem toho budú predvedené prostredia Jupyter a Python a nástroje na vizualizáciu dát, analýzu a simuláciu experimentov. Ďalšie témy budú zahŕňať spoločné rozhranie API na vyhľadávanie údajov, štandardné formáty súborov (NeXus, HDF5) a rady a tipy na písanie návrhov a správu údajov.

Absolventi letnej školy PaNOSC získajú znalosti o životnom cykle údajov a skúsenosti s písaním návrhov na prístup k infraštruktúre pre výskum fotónov a neutrónov pre čas lúča.

Viac informácií  

Účasť na letnej škole je bezplatná. Počet miest je však obmedzený, preto je potrebné sa registrovať.

Registrácia 

Uzávierka registrácie je 6. augusta 2022.

Zdroj: panosc.eu  

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR