Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Novembrová edícia V4 Tréningu pre projektových manažérov 

 
 

Logo V4

Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli (SLORD) v spolupráci so svojimi partnermi z krajín Vyšehradskej štvorky (CZELO, PolSCA a NRDIO) organizuje v poradí už desiatu edíciu V4 Tréningu pre projektových manažérov. Jesenná edícia školenia sa uskutoční v online forme a bude rozdelená do troch častí. Tréning sa bude konať v pondelok, utorok a vo štvrtok v dňoch 22., 23. a 25. novembra 2021 v čase od 9.30 do 12.30, resp. 14.30 hod.

Podujatie bude opäť otvorené aj pre ďalšie partnerské krajiny, a tak sa školenia bude môcť zúčastniť celkovo 35 projektových manažérov pôsobiacich na univerzitách a výskumných inštitúciách nie len v krajinách V4, ale v rámci celej Európy.

Tréning je určený pre projektových manažérov, ktorí majú základné poznatky o rámcových programoch, ako aj skúsenosti s ich fungovaním, majú jasný zámer aktívne participovať alebo už v niektorom rámcovom programe (H2020, prípadne FP7) participovali a majú motiváciu a ambície zvýšiť tak svoje šance na úspech. Tréning však nie je zameraný na samotné písanie projektových návrhov.

Tréning bude rozdelený do troch hlavných častí:

  • Horizon Europe: politický kontext a implementačné novinky.
  • Budovanie kapacít: talenty a networking.
  • Projektový manažment.

Detailnejší návrh programu bude zaslaný vybraným uchádzačom. Komunikácia V4 Tréningu bude v anglickom jazyku.

Pre slovenských účastníkov tréningu je vyhradených 7 voľných miest. Organizátori si vyhradzujú právo výberu uchádzačov na základe informácií uvedených v prihlasovacom formulári, ako aj na základe zásady „prvý príde, prvý berie“.

REGISTRÁCIA na V4 Tréning je otvorená do piatka 1. 10. 2021, do 12.00 hod.

V4 Tréning je bezplatný a je určený len pre tých uchádzačov, ktorí sa plánujú aktívne zúčastniť všetkých troch častí tréningu.

Zdroj: SLORD

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR