Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

FAIR-IMPACT: otvorené výzvy pre podporu zásad FAIR dát 

 
 

banner Fair-Impact

FAIR-IMPACT podporí uplatňovanie zásad a postupov FAIR v oblasti údajov v organizáciách vykonávajúcich výskum, poskytovateľom dátových služieb a archívom prostredníctvom špecializovaného podporného programu. Prostredníctvom série otvorených výziev môžu zainteresované strany požiadať o zavedenie výberu súčasných nástrojov a metód a získať finančnú podporu na umožnenie svojej účasti.

Projekt FAIR-IMPACT otvorí v apríli 2023 tri výzvy. Výzvy budú zamerané na finančnú podporu pri zavádzaní postupov FAIR dát.

V rámci prvej otvorenej výzvy bude projekt FAIR-IMPACT vyzývať k podávaniu žiadostí na jednu z dvoch definovaných podporných akcií. 

Viac informácií o otvorenej výzve a formulár na prihlásenie sa do výzvy

Pri príležitosti otvorenia výziev, organizuje projekt FAIR-IMPACT webinár, zameraný na nadchádzajúcu otvorenú výzvu. V rámci výzvy sú ponúkané dve podporné opatrenia, ktoré budú podrobne predstavené na webinári. Dozviete sa tiež, pre koho sú podporné akcie určené, aký prínos pre nich budú mať, čo sa od účastníkov očakáva, aké zručnosti a odborné znalosti sú potrebné na účasť a ako sa prihlásiť.  

Webinár sa bude konať 27. marca 2023 o 14.00 hod.

Po jeho skončení bude k dispozícii záznam.

Registrácia je zdarma

Zdroj: fair-impact 
Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR