Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Európska komisia hľadá programových manažérov do Európskej rady pre inovácie 

 
 
Logo Európskej komisieEurópska rada pre inovácie (European Innovation Council, EIC) a Výkonná agentúra pre malé a stredné podniky (EISMEA) zverejnili výzvu na prijatie šiestich vedúcich programových manažérov do EIC.

Úlohou programových manažérov je zabezpečiť špičkový manažment pre identifikáciu, vývoj, implementáciu a propagáciu vízií, ako aj rozvoj prelomových inovácií prostredníctvom projektov Európskej inovačnej rady. Programoví manažéri riadia iniciatívy, ktorých súčasťou sú najlepšie tímy výskumníkov a inovátorov z celej Európy.

Manažéri programu EIC sú uznávanými odborníkmi v rozvíjajúcich sa vedecko-technických oblastiach s vizionárskou snahou premeniť nové technologické objavy na relevantné a zodpovedné inovácie pre Európu a pre svet. Majú vedúcu úlohu pri vývoji a realizácii stratégie EIC na podporu nových technológií a inovácií v ich oblasti, pri vytváraní hodnoty pre ocenených EIC, európske podniky a občanov.

V súčasnosti EIC už riadia štyria projektoví manažéri v oblasti biotechnológií a zdravia, medicínskych technológií a zdravotníckych prístrojov, materiálov pre energiu a životné prostredie a energetických systémov. Touto výzvou sa EIC zameriava na rozšírenie svojho portfólia a aktivít v rámci ďalších technologických oblastí.

Uzávierka na podávanie prihlášok je 8. septembra 2021.

Podrobný opis výzvy

Zdroj: Európska komisia, SLORD

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR