Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

EÚ pre dunajský región – smerom k spoločnej vízii 

 
 

 banner

21. októbra 2021 sa uskutoční konferencia „7. Deň participácie: Mládež v stratégií EÚ pre dunajský región – smerom k spoločnej vízii“.

Deň participácie pre dunajský región zhromažďuje zástupcov organizácií občianskej spoločnosti, miestnych, regionálnych a národných verejných orgánov, univerzít a výskumu zo 14 partnerských krajín EUSDR (The EU Strategy for the Danube Region – Stratégie EÚ pre dunajský región), zástupcov správy EUSDR, ako aj európskych a medzinárodných organizácií. Cieľom je podporiť spoluprácu a účasť na lepšom rozvoji dunajského regiónu. Dunajské dni participácie tak slúžia ako platforma na vzájomnú výmenu názorov a vnímania, diskusiu o osvedčených postupoch participatívneho riadenia a implementácie projektov, ako aj na zapojenie sa do rozhodovacích procesov.

Siedmy Deň participácie pre dunajský región nadväzuje na výsledky 6. Dňa participácie, na tému „Mládež – Účasť – Posilnenie“, ktorý sa konal v Bukurešti 2019 a predstaví a vypracuje usmerňovací dokument pre mládež a Dunajskú sieť pre mládež.

Z dôvodu opatrení na boj proti pandémii COVID-19 sa konferencia uskutoční online. V kombinácii kľúčových prednášok, interaktívnych online nástrojov, workshopov a diskusií sa podujatie usiluje o podporu aktívneho zapojenia mládeže do EUSDR.

Pre účasť na konferencii je povinná registrácia. Prístupový odkaz sa odošle iba registrovaným účastníkom.


Registrácia - registrácia končí 16. 10. 2020

Program

Viac informácií

Zdroj: eraportal.sk

 

 

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR