Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

EU Knowledge Valorisation Week 2021 

 
 

 banner EU Week

V dňoch od 27. do 30. apríla 2021 sa uskutoční séria online podujatí s názvom EU Knowledge Valorisation Week, ktorú organizuje Európska komisia a členské štáty EÚ.

Podujatie spojí politických zástupcov a zainteresovaných aktérov z celej Európy. Okrem zdieľania znalostí podnieti dialóg o príležitostiach a politických reakciách, ktoré zabezpečia, aby investície do výskumu a inovácií dopomohli k dvojitému zelenému a digitálnemu prechodu a vytváraniu pracovných miest a prosperity v Európe. Európa musí zabezpečiť, aby boli výsledky výskumu pre spoločnosť funkčné a viedli k jej odolnosti a udržateľnosti.

Počas série webinárov odborníci z desiatich členských štátov EÚ predstavia svoje osvedčené postupy, podelia sa o svoje skúsenosti s výzvami a úspechmi a odpovedia na otázky. Týždeň valorizácie znalostí bude ukončený politickým panelom, počas ktorého prebehne diskusia o tom, aké poznatky nám priniesla súčasná kríza, pokiaľ ide o kombináciu voľného toku výsledkov výskumu a údajov so strategickými a ekonomickými záujmami Európy.

Všetky webináre budú vysielané online. Odkaz vrátane programu bude zverejnený na stránke podujatia.

Všetky webináre budú taktiež nahrávané. Záznamy budú prístupné prostredníctvom Platformy na valorizáciu znalostí.

Začiatok podujatie je 27. 4. 2021 o 10.00 hod.

Registrácia na podujatie je bezplatná a otvorená do 30. apríla 2021, 11.00 SEČ. Po schválení registrácie dostanete e-mail s informáciami o tom, ako sa pripojiť a zapojiť do diskusií cez platformu SLIDO.

Viac informácií

Zdroj: Európska komisia

 

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR