Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Druhá Women TechEU je spustená 

 
 

banner WomenTechEU 2022

Women TechEU poskytuje podporu startupom vedeným ženami v najranejšej, najrizikovejšej fáze rastu ich spoločnosti. Okrem grantu vo výške 75 000 eur finalistky získajú mentoring a koučing v oblasti vedenia, internacionalizácie, obchodného modelovania, stratégie implementácie, vstupu na trh, získavania finančných prostriedkov, vyjednávania s investormi a mnoho ďalšieho prostredníctvom programu EIC Women Leadership Programme.

Podporou startupov v oblasti deep tech, ktoré vedú ženy, chce Európska komisia v tejto oblasti vytvoriť rovnocenný a prosperujúcejší európsky ekosystém. Okrem toho program Women TechEU podporuje ženy – líderky aj v pozícii rozhodovacích orgánov. Európska komisia sa zameriava na využitie ich postavenia v investičnom priestore, kde sú ženy stále nedostatočne zastúpené.

Druhá výzva je otvorená, žiadosti je možné podávať do 4. októbra 2022 do 17:00 (stredoeurópskeho času).

Women TechEU je jednou z viacerých iniciatív EÚ zameraných na podporu a posilnenie postavenia žien v oblasti technológií a inovácií vrátane každoročnej ceny EÚ pre ženy inovátorky a nového programu EIC pre ženy líderky.

Výzva

Oficiálna stránka

Výsledky minulého ročníka

Zdroj: SLORD   

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR