Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

Veda v CENTRE: Je história techniky plná omylov a náhod? 

 
 
   

prof. Karol Vasilko, DrSc.

prof. Karol Vasilko, DrSc.
akademik, vedec, pedagóg, autor
Fakulta výrobných technológií Technickej univerzity
v Košiciach so sídlom v Prešove

Profesor Karol Vasilko je prominentná akademická osobnosť známa v centrálnej a východnej Európe pre svoje akademické úspechy a vedecký prínos v oblasti mechanického inžinierstva a strojárenstva.

Dňa 24. 2. 2011 o 17. hod.  bude hosťom stretnutia verejnosti s osobnosťou vedy a techniky pri káve pod názvom Veda v CENTRE  v CVTI SR, Lamačská cesta 8/A v Bratislave.

Vystúpi na tému Je história techniky plná omylov a náhod? 

Počas 40-tich rokov profesionálnej kariéry prof. Karol Vasilko, DrSc. publikoval viac ako 300 vedeckých článkov, 48 patentov, 12 kníh a mnoho študentských učebníc. Prehľad vedeckých publikácií, kníh a skrípt.

Širokej verejnosti, študentom technických odborov a pracovníkom v odbore vývoja aplikácie techniky a technológií je určená nová publikácia s názvom Vývoj techniky a technológie, od staroveku dodnes. Pojednáva o vývoji technických poznatkov od staroveku po súčasnosť v rozličných oblastiach ľudskej činnosti ( doprava, metarulgia, obrábanie, poľnohospodárstvo, meracia technika, textilná technológia, písmo i kníhtlač). Publikácia je verejne dostupná na autorovej osobnej stránke. Je možné ju využívať na osobné a študijné účely.

Profesor Vasilko založil novú univerzitnú fakultu, pôsobí ako expertný poradca pre množstvo národných a zahraničných firiem, zatiaľ čo vzdelal nespočetné množstvo študentov od bakalárov až po doktorantov. Prof. Vasilko je naďalej veľmi aktívny a pôsobí na Fakulte Výrobných Technológií, Technickej Univerzity v Košiciach.

 Zdroj: osobná stránka prof. Karola Vasilka, DrSc.

(AO)

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR