Prejsť na hlavný obsah
Hlavná stránka Centrálneho informačného portálu MŠ SR
Hľadať
Ministerstvo školstva SR
Domov
Veda v SR
Veda v EÚ
Financovanie
Výsledky projektov V a V
Slovensky English
Centrálny informačný portál baner

TALENTY NOVEJ EURÓPY 2008 

 
ilustračný obrázok 

Talent je dar, ktorý treba neustále rozvíjať. Pre svoj rozvoj však potrebuje nielen vytrvalosť a sústavné zdokonaľovanie sa, ale aj vhodné podmienky a zázemie. Pozornosť mimoriadne nadaným žiakom a mladým ľuďom venuje aj Stredoeurópska nadácia (CEF) a SLOVNAFT, a.s., organizátori 2. ročníka programu Talenty Novej Európy.

Do programu sa môžu prihlásiť žiaci základných a stredných škôl  vo veku od 8 do 20 rokov, ktorí vo svojom odbore dosahujú úspechy doma či v zahraničí  - to znamená, že v domácej súťaži sa umiestnili na 1. až 3. mieste alebo v medzinárodnej súťaži na 1. až 10. mieste - a chcú ďalej rozvíjať svoj talent.

V pilotnom ročníku CEF a SLOVNAFT podporili 20 najtalentovanejších detí celkovou sumou 2 mil. Sk. Novinkou je, že sa rozširuje pôvodná veková hranica potenciálnych uchádzačov až na 20 rokov, pričom o grant môžu okrem mladých talentovaných umelcov a vedcov žiadať aj nadaní športovci.

Na základe dosiahnutých výsledkov, talentu a potenciálu rozvoja vyberie porota z prihlásených detí najnadanejšie, ktoré sa stanú „Talentmi Novej Európy“ a získajú grant na svoj ďalší rozvoj. Desaťčlenná porota bude zložená zo známych umelcov, renomovaného vedca, vrcholového športovca, zástupcov médií, Stredoeurópskej nadácie a Slovnaftu.

Ak nespĺňate kritériá, ale vo svojom okolí poznáte talentovaného mladého vedca, umelca alebo športovca, dajte mu vedieť o možnosti získať grant. Prihláška a kritériá programu sú v prílohe.  


Vyplnenú prihlášku spolu s potrebnými prílohami pošlite do 15. 10. 2008 na adresu:

Stredoeurópska nadácia
Sasinkova 12
811 08 Bratislava

PRIHLÁŠKA DO PROGRAMU
KRITÉRIA PROGRAMU

Zdroj a fotozdroj: Stredoeurópska nadácia (CEF)

Publikovala: Marta Bartošovičová

Copyright © 2008-2014 Centrum vedecko-technických informácií SR